пятница, 22 апреля 2016 г.

Nic wyraźnie nie uwydatni krawędzi trawnika albo kwiatów jak małe żywe ogrodzenie.

Nadzwyczaj duże, bo ponad dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, natomiast w przypadku potrzeby przesłania okoliczne budynki a także ulice. Żeby wykonać taki plot rośliny sadzimy naokoło granic posiadłości. Jeśli mamy dosyć miejsca, w najwyższym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, która dodatkowo rodzi orzeszki. Jeśli chcemy by nasze żywe ogrodzenie było niezwykle strzeliste a przy okazji cienkie to w cieniu powinno się je uformować z brzostu powszechnego, grabu powszechnego ewentualnie klonu. Pamiętajmy niemniej jednak, że kiedy rośliny nas przerosną, ich obcinanie będzie dosyć trudne.

Nic mocno nie zaznaczy projektu trawy ewentualnie kwietnika jak niskie żywe plot.

W miejscu zacienionym, gdzie podobnie trawa, jak i rabaty nie zawsze chcą satysfakcjonująco rosnąc w określonych terenach, niskie drzewa zdołają utrzymać zielone zaplecze w ryzach lub zastawią gołe place gleby. Ślicznie przycięty mały żywopłot już sam notabene wystarczy za dekoracje ogródka. Na zielone ploty nadaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Na wiosnę wyłącznie ogrodzenia Poznań kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie skraca), nie tak obficie jak na słońcu, ale wszak w ciemnych kącikach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś dekorują je zgrabne jabłuszka, które można wykorzystać na konfitury.

Niskie czy tez strzeliste roślinne ploty wolno otrzymać z krzewów zimozielonych.

Niestety, krzewy z tej grupy mogą być dużo bardziej kosztowne niż odmiany liściaste. Z nich najlepiej znosi cień cis zwyczajny. Zazwyczaj szeroko się rozrasta a także trzeba go redukować, mimo to jego odmianę Fastigiata Robusta można odłożyć sam jeden.Powinien się błyskawicznie dojrzewał tudzież uchowa kolumnowy zarys.

O ile wasz zakamarek jest nadzwyczaj zacieniony, pożądane byłoby aby roślinny plot rozświetlić kolorowymi plamami. Niektóre spośród cienioznośnych gatunków maja przemiany o jasnych ewentualnie pstrokatych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr tuzinkowy Aureum zasną dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne odcienie są najbardziej skrajne w słońcu, przecież nawet w cieniu korona drzewa pozostają całkiem jasne, niemal oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий