вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane sztachety drewniane ekspresowo się zużywają i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od właściwego oraz sumiennego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do protekcji oraz ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, jakie ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten odmiana ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий